Hírek | eredményközlő 2019.06.12 15:55 | Mohos Milán

"Mostanában történt" ajkai sportos beszámoló

Mostanában történt:

Karate

A Sun Dome SE csökkentett létszámmal (UTE Randori) vett részt az idei Samu Kupán. Egyeseknek ez az utolsó versenye volt a tavaszi szezonban, másoknak pedig felkészülés a pozsonyi világbajnokságra. Az egész verseny alatt az összetartás jellemezte a csapatot. A teljesítmények jók voltak, mindenki az adott formája és a rutinja szerint versenyzett. A csapat tíz érmet szerzett: hat arany, három ezüst és egy bronzérem.

Spartan Race Training

Kováts György a Spartan Race Training Group Ajka versenyzője hétvégén a Magyar Akadályfutó Szövetség országos bajnoki sorozat részeként megrendezett verseny 14km+ távján indult el. A megmérettetésen kétszer is dobogóra állhatott:

Országos Bajnoki futam 2. hely

Korosztályos futam 2. hely

A verseny helyszíne a cseszneki vár – falán egy háló segítségével kellett felmászni- és környéke volt.

Gyuri a sikeres rajt után, ahol 150-200-an indultak, a 4-5. helyen találta magát majd 3-4 akadály és egy kilométer táv után sikerült átvennie a vezetést. A hibátlan akadályvételeknek köszönhetően a 4. km-es ellenőrző pontnál már 8 perces előnnyel vezette a mezőnyt, amit aztán egy rossz útvonal szalagozás miatti eltévedésnél sajnos el is veszített. Szerencsére sikerült visszatalálnia a pályára és hibátlan akadály teljesítéssel 30 másodperccel marad le a dobogó legfelső fokáról.

Táv: 16,7 km

Szintkülönbség: 650 m

több mint 20 akadály

Idő: 1:52:31

A verseny nem volt hagyományos abból a szempontból, hogy az erőnléti akadályok mellett ügyességi feladatokkal tarkították, mint pl. cérna befűzése a tűbe, gólyalábon járás sbt.

Diáksport

Mátyás Gergő kislabdahajításban, a korcsoportjában (2008-09.) a legnagyobbat dobta országos szinten, így teljesítménye alapján meghívást kapott a Magyar Diáksport Szövetség gyermek atlétika válogatottjába! Gergő így részt vehet a 2019. június 16-19. között Varsóban megrendezésre kerülő Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyen.

Gratulálunk Gergőnek a szép eredményért!