Hírek | eredményközlő 2018.10.25 10:50 | Mohos Milán

Hétvégi sportos eredmények 2018.10.20-21.

Hétvégén történt…

Dinamik Rock’n’ Roll Klub Ajka hírei:

Szombaton a Szlovákiában megrendezett nemzetközi táncversenyen 6 ország versenyzői mérték össze tánctudásukat. Az ajkai klub 2 kategóriában indította táncosait és mind a két kategóriában a dobogó legfelső fokára léphettek fel.

Junior lány kisformációban a Candy tagjai 12 csapat közül érték el az 1. helyezést.

Junior páros kategóriában pedig Poór Dániel és Bárdosi Violett 13 páros közül végeztek az 1. helyen.

Vasárnap is a versenyé volt a főszerep! Veszprémben rendezett területi pontszerző versenyen szintén mindkét kategóriában aranyérmesek lettek a Dinamik Rock’n’ Roll Klub Ajka táncosai!

Hírek az aerobik világából:

A Magyar Kupa Aerobik Döntőről a Forma Fitt SE Ajka mind három egysége éremmel tért haza.

A Sportaerobik UP2 páros 1. helyen végzett, így a páros Országos Bajnok is lett egyben (Poscher Bálint - Klinszky Kíra)

A Sportaerobik UP2 férfi egyéni kategóriában Poscher Bálint 2. helyen végzett
A Sportaerobik UP2 női egyéni kategóriában Cosentino Miriam felállhatott a dobogó 3. fokára, bronzérmes hibátlan gyakorlatával.

Az Ajkai Aerobik SE egysége felnőtt Step kategóriában Magyar Bajnok lett.  Az UP3 stepcsoport pedig a 2.helyen végzett a döntőben.

KK AJKA hétvégi eredményei:

NB II Férfiak: ETO-SZESE U-23 – KK AJKA 19-26 (8-13)

Ifjúságiak, fiúk: ALBA- MÁV ELŐRE – KK AJKA 36-37 (19-16)

Serdülők, fiúk: CUNDER SE F.vár – KK AJKA 24-23 (11-14)

Megyei női bajnokság, felnőtt: KK AJKA -Úrkút SK 31-10 (10-6)

Ifjúságiak, lányok: KK AJKA – Komárom USE 27-30 (10-14)

Serdülők, lányok: KK AJKA – VASVÁR 22-15 (10-6)

Vizes hírek:

A Cápa Vízilabda Klub dupla győzelemmel kezdte szereplését a Dunántúli Vízilabda Liga Ifjúsági Bajnokságban. Az első mérkőzést Velence ellen 19:5-re, míg a Balatonfűzfő elleni mérkőzést 4:11-re hozták a cápák. A hiányosságok ellenére mind a két meccset magabiztos vezették végig a srácok.

A Rája’94 Úszóklub kis Rájái a tanév első úszósuli körversenyét az alábbi eredményekkel zárták:

Aranyérmesek: Mayer Luca 50 m háton, Czibor Dalma és Gál Kata 50 m mellen.
Ezüstérmesek: Lajos Benedek 50 m gyorson, 50 m háton, 100 m vegyesen, Szóka Bíborka 100 m vegyesen.
Bronzérmesek: Gál Kata 50 m háton és 100 m vegyesen, Lajos Benedek 50 m mellen, Szóka Bíborka 50 m mellen.

5. helyen oklevelet vehetett át Palkovics Ádám 50 m mellen, Gál Sára 100 m mellen, Gál Kata 50 m gyorson, Czibor Dalma 50 m háton, Mayer Luca 100 m vegyesen.
6. helyen oklevelet vehetett át Horváth Hanna 50 m háton.

A hétvégi kecskeméti versenyről 14 éremmel tértek haza a Klub úszói:

Aranyat szerzett: Palkovics Adél 400 m gyorson, 200 m mellen és 200 m pillangón, Szabó Dávid 200 m mellen és 200 m háton, Szóka Júlia 200 m mellen, Újvári Dorina 200 m háton.
Ezüstöt szerzett: Szabó Dávid 400 m gyorson, Szóka Júlia 200 m háton, Újvári Dorina 200 m mellen.
Bronzot szerzett: Burján Barnabás 200 m mellen, Palkovics Adél 200 m háton, Szóka Júlia és Újvári Dorina 400 m gyorson.