Hírek | eredményközlő 2019.03.05 12:55 | Mohos Milán

Hétvégi sportos beszámoló 2019.03.02-03.

Aerobik

A Magyar Torna Szövetség Aerobik Szakága, a Forma Fitt Se Ajka és a Sportváros Nonprofit Kft. közös szervezésében rendezték meg a hétvégén az Aerobik Diákolimpia nyugat-magyarországi fordulóját. A megmérettetésre 160 egység nevezett be.

Ajka Városát a Forma Fitt Se Ajka és az Ajkai Aerobik Sportegyesület tanítványi képviselték a versenyen, ahol az alábbi sikereket érték el:

Forma Fitt Se Ajka:

- Basic UP1 Páros: Fonyó Lúcia és Talabér Anna 3. helyezést,
                             Fáskerti Panna és Fáskerti Virág 4. helyezést értek el.
- Basic UP2 Trió: Fett Panna, Rózsavölgyi Sára és Tóth Virág a 4. helyen végzett

- Basic UP2 Páros: Tóth Virág és Fett Panna 9. helyen végzett.
- Basic UP1 női egyéni: Ernhofer Dorina a 13. helyen végzett, holtversenyben Fonyó Lúciával
- Basic UP2 női mezőnyben 53 indulóból Szlotta Dorottya 11., Tóth Virág a 24. és  Böröczky Tícia a 36. helyen végzett

- Challenge UP3: Fett Fruzsina, Máté Bianka, Mészáros Edina, Mészáros Nóra a 6. helyen míg Csabai Sára, Forintos Kitti, Kupovics Hanna, Samu Flóra, Szűcs Dorka a 7. helyen végzett

 

Ajkai Aerobik Sportegyesület:

1. helyezés:

-Basic UP4 Trió: Illés Viktória, Illés Vivien, Szőllősi Lia

- Basic UP4 csoport: Illés Viktória, Illés Vivien, Szőllősi Lia, Péter Nóra

- Basic UP3 csoport: Bencze Barbara, Csanádi Zara, Keresztes Adél, Szkurszky Míra

- Step UP3 csoport: Bencze Barbara, Csanádi Zara, Keresztes Adél, Szkurszky Míra, Hornyák Janka, Szőllősi Lia

- Step UP2 csoport: Egressy Boglárka, Erdélyi Hanna, Szimeiszter Blanka, Talabér Alíz

3. helyezés:

- Basic UP4 Trió: Vass Emili, Galambos Anna, Szőllősi Laura

- Basic UP3 Trió: Bencze Barbara, Csanádi Zara, Keresztes Adél

 

A Basic UP2 páros (Egressy Boglárka, Szimeiszter Blanka) a 17 indulóból a 8. helyen végzett.

Basic UP2 egyéniben Egressy Boglárka a 18., Kovács Bíborka a 24., míg Szimeiszter Blanka a 32. lett.

Basic UP1 egyéniben Orbán Dominika a 10., Fischl Kinga a 12. és Ancsich Adél a 15. helyen végzett.

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek a szép eredményekért és a helytállásért!

A diákolimpián készült fotók megtalálhatóak a https://photos.google.com/share/AF1QipOB1sg7U9cpMMTpy1UQKG2bsdM_hfxPijg9Por-y3MaIYZ6IzdNL00SmX30lc6qGw?key=VWNyUFkxZzZoQjlIUWROZzRrdXRFMzM1bUpxdENR linken

 

De ez a hétvége sem múlhatott el foci, kézilabda és röplabda meccsek nélkül, íme a hétvégi eredmények:

Foci

Az NB III. Nyugati csoportjának 17. fordulójában a sereghajtó Pénzügyőr SE látogatott az ajkai Városi Sportcentrumba.

FC Ajka – Pénzügyőr SE 2:0

 

Kézilabda

Gólokban ezen a hétvégén sem volt hiány a kézilabda berkeiben, az eredmények:

NB II

KK AJKA – BAKONYERDŐ PÁPA 43-21 (19-7)

FIÚK, IFI

NEMESVÁMOS- KK AJKA 33-30(19-12)

FIÚK, SERDÜLŐK

TELEKOM VESZPRÉM II.– KK AJKA 33-24 (13-11)

LÁNY, IFI

SÁRVÁR – KK AJKA 26-26 (14-12)

LÁNY, SERDÜLŐK

LÉBÉNYI KSE – KK AJKA 19-20 (8-7)

LÁNY U-14

KK AJKA-TAPOLCA VSE 26-12 (15-6)

 

Röplabda

Röpisuli SE – VSC 1-3

 

Úszás

A Pápán megrendezett úszósuli körversenyen a Rája’94 Úszóklub pici úszói sikeresen vették az akadályokat és 7 alkalommal állhattak fel a dobogó legfelső fokára.

Arany érmet szerzett:

Szóka Bíborka (50 gyors, 100 vegyes), Longhi Elizabeth (50 gyors, 50 hát), Lajos Benedek (50 gyors), Mayer Luca (50 hát) és Horváth Hanna (50 mell)

Ezüst érmet szerzett:

Lajos Benedek (50 hát, 100 vegyes), Mayer Luca (100 vegyes), Szóka Bíborka (50 mell) és Longhi Elizabeth (50 mell)

Bronz érmet szerzett:

Gál Kata (50 hát, 50 mell, 100 vegyes) és Czibor Dalma (50 mell)

 

Gratulálok a pici rájáknak a szép eredményekhez!

 

Sakk

Február 23-án rendezték meg a VMK aulájában a Veszprém Megyei Sakk Egyéni Diákolimpiát. A versenyre szép számmal érkeztek versenyzők Ajkáról, Tapolcáról és Pápáról is.

A fiú csapat 5-6. korcsoportjának 1. és 2. helyezettje az Ajkai Bródy Imre Gimnázium és AMI.

A lánycsapat 1-2. korcsoportjában a szentgáli Lőrincze Lajos Általános Iskola került ki győztesen.

A lánycsapat 3-4. korcsoportjában, a fiúcsapat 1-2. és 3-4. korcsoportjában pedig a tapolcaiak győzedelmeskedtek.