Hírek | eredményközlő 2018.10.30 09:35 | Mohos Milán

Hétvégi sportos beszámoló 2018.10.27-28.

A hétvégén ismét számos szép sikert és eredményt értek az ajkai sportegyesületek versenyzői.

Ökölvívás:

Kaposváron rendezték meg a serdülőkorú ökölvívók országos bajnokságát, ahol négy napon keresztül pörgős ringcsatákat láthattak az odalátogatók. A bajnokságon 54 klub közel 160 sportolóval vett részt. Nemcsak Ajkát, hanem egész Veszprém megyét a Boxer SE két versenyzője Márton Eszter és Povázson Tamás képviselte, akik szép sikert könyvelhettek el maguknak: Eszter a lányok 52 kg-os korcsoportjában, míg Tomi a fiúk 38,5 kg-os korcsoportjában lett serdülő országos bajnok! Felkészítőjük, Horváth Tibor.

Karate:

Az Egerben megrendezésre kerülő Ippon Shobu Magyar Bajnokságon 40 klub mintegy 300 sportolója 11 korosztályban lépett tatamira formagyakorlatban (kata) és küzdelemben (kumite). A SUN-DOME SE katásainak mérlege a versenyről: 3 első (Tróbert Flóra, Erdélyi Virág, Bencze Kornél) és 2 harmadik (Horváth Bence és Rózsavölgyi Patrik) helyezés.

Úszás:

A Szombathelyen megrendezett Nyugat-dunántúli Régió Bajnokságról 4 éremmel tértek haza a Rája ’94 Úszóklub versenyzői. Czibor Dalma ezüstérmet nyert 50 m mellen, Szóka Bíborka 50 m pillangón, valamint bronzérmes szerzett Longhi Elizabeth 50 m gyorson és 50 m háton.

Szivacskézilabda:

Az ATSE lányai U11-es korosztályban két győztes mérkőzést tudhatnak maguk mögött:

Sakk:

Nagyszerű rajtot vett az Ajka Városi ASSE sakkcsapata az NB-II. nyugati (Széchenyi) csoportjában: Széchenyi István Egyetem Sportegyesülete II. – Ajka ASSE 4:8

Ajkai győztesek: Paksa Rudolf, Ludvai Zsolt, Holczbauer Flórián, Kaufmann Bertalan, Somogyi Barbara,

Döntetlent ért el: Koronghy Gyula, Somogyi Béla, Soós Dávid, Egresi Kristóf, Kurics László Endre, Frank Mária Kimberli

Az egyetlen ajkai vereséget Babócs Gyula szenvedte el.

Ezzel a győzelmével az ASSE a csoport harmadik helyéről várja a bajnokság folytatását.