Hírek | eredményközlő 2019.10.28 15:53 | Davion

Hétvégi ajkai sportos beszámoló 2019.10.26-27.

Labdarúgás

Szolnoki MÁV FC -FC Ajka 3-0 (2-0)

Megszakadt hosszú idegenbeli pontgyűjtő-sorozata az FC Ajkának, amely szombaton Szolnokon kapott ki.

Az FC Ajka csapata vendégként legutóbb augusztus elején maradt alul ebben az idényben.

Jó formában várta az FC Ajka az összecsapást, Kis Károly együttese négy veretlenül megvívott fordulót tudhatott maga mögött, s ez idő alatt háromszor is győztesen hagyta el a pályát, egyszer pedig ikszelt. A szolnokiak az előző körben döntetlent játszottak Békéscsabán, előtte otthonukban alulmaradtak a Soroksárral szemben, úgyhogy bőven volt min javítaniuk.

A 34. percben vezetést szereztek a hazaiak, Rokszin jobb oldali beadását Tóth Benjamin fejelte Horváth kapujába, 1-0.

Nem sokkal később növelte előnyét a Szolnok, amely a 36. percben szerezte meg második találatát, miután Szabó Péter értékesített egy kontra végén kialakult helyzetet, 2-0.

Hiába jött ki harcosan a második félidőre az FC Ajka, hamarosan újra gólt kapott a csapat. Az 50. percben Vólent léphetett ki ziccerben és Horváthot kicselezve az üres kapuba lőtt  3-0.

A vendégeknek akadtak lehetőségeik, de egyet sem tudtak kihasználni, így augusztus 7. óta először maradtak alul vendégként, és augusztus 11. óta először nem találtak be aktuális ellenfelük kapujába.

Kézilabda

Szép sikerek az utánpótláscsapatoknál!

Kettős győzelem az U15 fiú gyermekbajnokságban. Korosztályos csapatunk Székesfehérvárra utazott gyermekbajnoki fordulóra.

KK Ajka -Cunder TU Kézisuli 2. 23:14

KK Ajka -Lipóti SKFT 43:11

Lány U13 csapatunk Lentiben vendégszerepelt:

Sümeg VSE – KK Ajka 8:25

KK Ajka – GÓNA SZKKE 10:21

Atlétika

Hétvgén került megrendezésre Marcaliban az Országos Duatlon Diákolimpia.