Hírek | eredményközlő 2019.09.30 14:57 | Davion

Hétvégi ajkai sportos beszámoló 2019.09.28-29.

Újabb idegenbeli győzelem az FC Ajka csapatánál!

Az FC Ajka csapata hétvégén a Szombathelyi Haladás otthonába látogatott, ahol újabb idegenbeli győzelemmel zárták a hétvégét.

Szombathelyi Haladás - FC Ajka 2-4 (0-2)

Kis Károly: – Nehéz helyzetben voltunk, mert több játékosomat is pótolnom kellett, akik korábban a kezdőcsapat tagjai voltak. Kontrajátékra rendezkedtünk be, amely elérte az eredményét, egységes csapat benyomását keltettünk, mert remekül védekeztünk, és a támadásokból is mindenki kivette a részét.

Ezzel a győzelemmel az FC Ajka jelenleg az NB2 tabella 10. helyét foglalja el!

Kézilabda

NB II. férfiak: KK Ajka -Veszprém KKFT 32-27 (16-10)

A megyei rangadóra Veszprémből is sok szurkoló érkezett. Izgalmasan alakult a találkozó, fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól: 13.percben még 6-6 volt a mérkőzés állása. A hazaiaknál John, míg a vendégeknél Nagy vette ki a részét a gólgyártásból, igazi „párbajt” vívott a két átlövő.

A játékrész hajrájában összeállt az ajkaiak védelme, csupán egyszer zördült meg a hálójuk, a támadásaik pedig eredményesek voltak, így biztos előnnyel mehettek az öltözőbe. A folytatást a veszprémi csapat kezdte jobban, 3-1-es szériát produkálva közelebb kerültek a hazaiakhoz, sőt a félidő közepére három gólra felzárkóztak (21-18). A vendéglátóknak azonban sikerült ritmust váltaniuk, egymás után négyszer is betaláltak a vendéhek hálójába, így újra megnyugtató lett a különbség (25-18). A vendégek többször megpróbáltak létszámfölényben támadni (lehozták a kapusukat), de ezt jól kihasználta az ajkai csapat és könnyű gólokat szerezve tovább növelte előnyét (31-23). A hajrában a veszprémiek még „kozmetikáztak” kicsit az eredményen, de az ajkaiak győzelme már nem forgott veszélyben. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai sikernek tapsolhattak a nézők a lefújást követően.