Hírek | eredményközlő 2019.06.19 13:18 | Davion

Hétvégén történt

Ajka Asztalitenisz SE

NYUGAT-MAGYARORSZÁG TERÜLETI RANGLISTAVERSENY (Celldömölk)

Kiss Csenge a dobogó második fokán!

Az Ajkai Asztalitenisz SE pénteken tartotta a vakáció előtti utolsó edzésünket, de Csengére várt még egy verseny, a ranglista versenyek egyik fontos állomása, ahol helyt kellett még állnia.

Az U11 korcsoporttal kezdődött a nap, ahol gyakorlatilag Magyarország krémje gyűlt össze, mivel az országos ranglista első tíz helyezettje a nyugati országrész versenyére adta le a nevezését.
Ennek tudatában nagyon nehéz mérkőzésekre és versenyre lehetett számítani, hiszen az indulókat tekintve az országos versenyeken ők képviselik az élmezőnyt.

A csoportos selejtezőkből csoportgyőztesként lépett tovább az Ajkai Asztalitenisz SE a már kieséses főtáblára.

Csengének az első körben nem kellett asztalhoz állnia, így volt egy kis szusszanásnyi idő, ami kellett is, mert a legjobb négy közé jutáshoz bizony szükség volt a frissességre.
A bükki Szeli Fruzsina volt Csenge ellenfele, aki bizony nagyon jól játszott, de a döntő játszmát azért sikerült behúznia.

Az elődöntőben Csenge ismét összekerült a pécsi Szuhanyikkal ugyanúgy, mint az Országos Bajnokságon, természetesen a lányok ismét ki-ki meccset játszottak szokásuk szerint, megtippelni sem lehetett a végét.

Az első szettet elveszítette Csenge, de sikerült hozni a második és a harmadik szettet is, 2:1 ide.
A negyedik szett is jól indult, végig vezettük, de elég volt 1-1 figyelmetlenség a végén, és máris kezdődhetett a döntő szett.

Az elejét szinte tökéletesen sikerült lekoncentrálni, 5:1-el fordult a csapat. Gréta is kezdett felzárkózni, az utolsó poénoknál már hátra is dőlhettünk, bekerülve a döntőbe.

A másik ágon is vérmes csata folyt, természetesen ott is döntő szettel, amit a budapesti Dohoczki nyert meg nagy csatában, minimális különbséggel, kiütve a ranglista 2. helyezettet.
Hamarosan el is kezdődött a döntő, ahol az első szettet elvesztette a csapat.
A következőt simán hozta a csapat, de a harmadikat ismét elveszítette. Hozva ismét nagy csatában a negyediket, következhetett megint a döntő szett.
Nem jól indult, 0:3-nál időt kellett kérni, sikerült is fordítani 4:3-ra, amikor az ellenfél kérte ki az idejét.

Az ellenfél taktikát változtatott, amit már Csengének kellett egyedül megoldania időkérés hiányában.
Csenge okosan és szépen játszott, de nem találta ellenfele játékának az ellenszerét, így hatalmas taktikai csatában, de neki kellett gratulálnia ellenfele győzelméhez.

Óriási gratuláció Csengének a 2. helyért!

Közbe már javában folyt a nagyok, az U-13 versenyszám, így Csengének nem sok pihenő jutott.
Rendkívül erős csoportba is került, mohácsi ellenfele mellett ismét meg kellett mérkőznie Szelivel, akivel döntőt játszott előzőleg, és még a ranglista 2. helyezettjével is, Pétery Johannával.
Csengét most Szeli sem tudta annyira megszorítani, mint korábban.
Következett a csoportelsőségért zajló meccs, Pétery ellen, akitől utoljára 3:0-ra kaptunk ki.

Jól kezdtünk, meg is nyertük az első kettő szettet, de Johanna nem adta fel, és megnyerte a harmadikat.
Csenge azonban behúzta a következőt és egyben a mérkőzést.

Mint csoport győztes, „könnyebb” ellenfél várt Csengére az egyik budaörsi lány személyében a már a kieséses főtáblán. 3:1 arányban hozta is Csenge a mérkőzést, bejutva így meglepetésre a negyeddöntőbe.

Aznap már a 10. meccse következett Csengének, ahonnét vesztesen, de jó játékkal estünk ki a 4 közé jutásért.

Csenge végül az 5. helyen végzett a nagyok között!

Sun- Dome SE

Erdélyi Virág az ajkai Sun-Dome SE versenyzője ismét bizonyított!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett, a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2018" cím elnyerésére benyújtott pályázata a feltételeknek megfelelt, és Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter úr az Értékelő Bizottság által felterjesztett javaslat alapján érdemesnek találta őt az elismerésre.

Gratulálunk Virágnak!

Az FC Ajka csapatainak befejeződött a 2018/19-es szezon, a következő eredményeket érték el

Felnőtt csapat: NB III. Nyugat 1.hely