Hírek | eredményközlő 2019.11.13 15:53 | Davion

Hétvégén történt

A hétvégén sem unatkoztak a sport szerelmesei Ajkán. A sportcsarnokban került megrendezésre szombaton a   Nyugat-dunántúli területi pontszerző táncverseny, de vasárnap az egész napos eső ellenére sem maradt el az FC Ajka- Dorogi FC labdarúgó mérkőzés.

Volt itthon még teke és sakkverseny is, az aerobikosaink pedig a Magyar Kupa döntőjében, karatékáink a Kvalifikációs pontszerző versenyen szerepeltek szép eredménnyel. Spartan világbajnokság, Ajka Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokság végeredménye.

Aerobik

Szombaton rendezték meg a hazai aerobiksport legrangosabb viadalát, a Magyar Kupa döntőjét Budapesten, amelyen a különböző korosztályokban, így a felnőtteknél is több Európa-bajnokságot megjárt versenyző indult.

Az egész napos megmérettetésre Budapesten, a Folyondár Sportközpontban került sor. A kiírás szerint a fináléba a három évközi selejtezőforduló összesített pontszáma alapján versenyszámonként, korcsoportonként, kategóriánként a legjobb 6-6, de tagegyesületenként legfeljebb 1 egység kerülhetett be. A helyezéseket elért sportolókon kívül immáron hagyományosan vándorserleggel díjazzák az ”A Magyar Kupasorozat legeredményesebb egyesületét” továbbá az ”A Magyar Kupasorozat legtöbb versenyzőt indító egyesületét” is. Ezekben a kategóriákban elismerésben részesülnek a második és harmadik legeredményesebb klubok is.

 

Ajkát a Forma Fitt SE és az Ajka Aerobik SE versenyzői képviselték.

Forma Fitt SE eredményei:

- BAUPI Trió 3. hely (Ernhofer Dorina, Fonyó Lúcia, Talabér Anna)

- BAUPII Trió 3. hely (Böröczky Ticia, Krützner Nóra, Vizi Rebeka)

- SAUPII Női egyéni 3. hely (Cosentino Miriam)

- SAUPI Férfi egyéni 1. hely (Poscher Bálint)

- SAUPI. Páros 1. hely (Poscher Bálint, Klinszky Kíra)

- BAUPI 5.hely (Ernhofer Dorina, Fáskerti Panna, Fonyó Lúcia, Talabér Anna)

- STUPI 5. hely (Ernhofer Dorina, Fáskerti Panna, Fáskerti Virág, Szalai Fanni)

Ajkai Aerobik SE eredményei:

  • Felnőtt step 1. hely (Bukovics Petra, Dobay Viktória, Farkas Petra, Nemes Eszter, Tóth Adrienn)
  • UPIII step 2. hely (Bencze Barbara, Csanádi Zara, Keresztes Adél, Samu Barbara, Szikora Fanni)
  • UP4 csoport 5. hely
  • UP1 step csoport 6.hely

Rock’N Roll

Közel ötszáz versenyző vett részt a versenyen négy páros és tíz lány formációs kategóriában.

Tizenegy egyesület versenyzői mérték össze tudásukat. Az öt fős pontozói gárda döntötte el, hogy kik kerülnek a döntőkbe,

és ott hányadik helyen végeznek. A Dinamik Rock’N Roll Klub hét kategóriában indított páros ill. lányformációs versenyzőt.

Minden táncosuk döntőt táncolhatott, a kezdő-haladó csoportjaik bemutatóztak.

 

Versenyeredmények:

CHILDREN PÁROS:

  1. hely Csite Adrián - Halmai Jázmin (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

JUVENILES PÁROS:

5. hely Poór Barnabás - Csillei Virág (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

COUPLE DANCE SHOW:

  1. hely Poór Dániel - Belegrai Viktória (Dinamik Ajka - Főnix Székesfehérvár)

CHILDREN KISFORMÁCIÓ:

7. hely DINAMINIK (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

JUVENILES KISFORMÁCIÓ:

6. hely PÁRDUCOK (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

LADIES DANCE KISFORMÁCIÓ:

4. hely CANDY (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

LADIES NAGYFORMÁCIÓ:

3. hely REMEMBER (Dinamik Rock’N Roll Klub Ajka)

 

Karate

A Sun-Dome SE 3 versenyzővel vett részt Szigetszentmiklóson a Kvalifikációs pontszerző versenyen, mely egyfajta belépő a jövőre Budapesten megrendezésre kerülő Kadet, Junior és U21 Európa Bajnokságra. Az egyesület versenyzőinek egy ezüst érmet sikerült elhoznia a versenyről, Somogyi Bencének köszönhetően.

Labdarúgás

Hatalmas küzdelmet igen, gólt nem hozott az FC Ajka-Dorogi FC meccs vasárnap a labdarúgó NB II-ben.

FC Ajka-Dorogi FC 0-0

Újabb nehéz feladat előtt állt az FC Ajka, amelynek egy remek formában lévő csapat ellen kellett kikecmeregnie a gödörből. A dorogiak négy bajnokit nyertek zsinórban, míg a Veszprém megyei együttes mögött három vereség állt, ebből kétszer otthon kapott ki Kis Károly gárdája.

Az egész napos eső után mély talaj várta az együtteseket, azaz alaposan fel volt adva a lecke annak, aki a földön próbált támadásokat építeni. Az ajkaiak – akiknél Kenderes Zoltán és Csizmadia Zoltán is eltiltás miatt hiányzott – ezúttal két csatárral álltak fel, Nagy Krisztián mellett Soltész Dominik igyekezett elöl helyzetbe kerülni.

Kis Károly: – Nem volt könnyű ezen a talajon játszani, minden pályára lépő maximumot nyújtott. Nagyon szerettünk volna itthon nyerni, de összességében igazságos a döntetlen.

 

THIS IS SPARTA! Spartan világbajnokságon járt Kováts György, elbeszélésből a következőket tudtuk meg:

Spartan Trifekta Világbajnokság összesített korosztályos 10.hely.
- Super 16km 500m szint 5.hely
- Sprint 7,8km 180m szint 8.hely
- Beast 25,5 900m szint 12.hely
Első két nap a rövidebb távokon a feladatok és a táv se volt túl megerőltető, bár ezeken a távokon a versenyenkénti 1-1 hiba is azt jelenti, hogy már nem kerültem dobogóra. 
Az igazi kihívás a Beast táv volt, ahol a táv mellett,  a feladatok nehézsége, mennyisége is duplázódott.
Két dárdadobás, két zsákcipelés, kétszer kellett márványtömböt cipelni, két golyóhordás, kétszer volt egyensúly.. dupla multiring összeépítve.. farönk..lánc.. cipelés ..és még sok-sok csemege.. sok-sok patakba futás és kúszással fűszerezve. 
Itt sikerült is 5 hibát beszednem, így egész versenyen azon voltam, hogy a büntetőkkel töltött időt visszadolgozzam, ami lényegében sikerült is, ellenben előrébb nem nagyon kerültem!
A célom a 10-20 közti helyezés volt, így a top 10ben benne lenni nekem nagy öröm.. főleg hogy érzetem jó pár embernél jobban mentem ma, de az akadályok felőröltek..
Összességében csak pozitív élményekkel tértem haza, így remélem jövőre, edzettebben, tapasztaltabban visszatérhetek és még jobb eredményt érek majd el!

Gratulálunk George!

 

 

Ajkai Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokság végeredmény

Tabella 2019 - 1.osztály

 

Csapat

Mérkőzések

Győzelem

Döntetlen

Vereség

Pontszám

1.

Slepp

5

3

2

0

15

2.

Keller Wintergarten

5

3

0

2

14

3.

XBody

5

4

1

0

14

4.

Bakony-Szuperinfó

5

2

1

2

9

5.

Bercsényi-Retro Caffé

5

1

0

4

6

6.

Unimontex

5

0

0

5

0

Tabella 2019 - 2.osztály

 

Csapat

Mérkőzések

Győzelem

Döntetlen

Vereség

Pontszám

1.

Gépállat SC

5

4

0

1

16

2.

AEP

5

4

0

1

15

3.

Euronics-Pulzus

5

3

0

2

14

4.

Tandem

5

3

0

2

11

5.

Atomnyerőmű

5

0

1

4

2

6.

Kislőd FC

5

0

1

4

1

Tabella 2019 - 3.osztály

 

Csapat

Mérkőzések

Győzelem

Döntetlen

Vereség

Pontszám

1.

Poppe&Potthoff

5

4

0

1

16

2.

Bourns

5

3

1

1

11

3.

Bolero

5

1

2

2

10

4.

AVÉP

5

2

2

1

10

5.

Hőerőmű

5

2

1

2

10

6.

Mythos

5

0

0

5

0

 

 

 

Öregfiúk Bajnokság Tabella 2019

Csapat

Mérkőzések

Győzelem

Döntetlen

Vereség

Pontszám

1.

Ajkarendek ÖF

18

16

0

2

48

2.

Ajka Bányász ÖF

18

15

2

1

47

3.

Drink Team-Café La Rosa

18

11

3

4

36

4.

S.O.S. Öregfiúk

18

10

3

5

33

5.

Bakony Erőmű

18

9

3

6

30

6.

Retro FC

18

6

1

11

19

7.

Bercsényi Öregfiúk

18

5

1

12

16

8.

Lakner Üzletház

18

4

3

11

15

9.

Euronics-Pulzus ÖF

18

3

3

12

12

10.

Tarantula FC ÖF

18

1

1

16

4

 

Góllövő Listák 2019.

 

 

 

Öregfiúk 1-3 végeredmény:

1.

40

gól

Gombosi Károly

(Ajkai Bányász Öregfiúk)

2.

29

gól

Szűcs Attila

(S.O.S. Öregfiúk)

3.

27

gól

Rajmon Péter

(Bakony Erőmű)

 

 

 

 

 

1. osztály 1-3 végeredmény

1.

43

gól

Lang István

(Bakony-Szuperinfó)

2.

42

gól

Szedlacsek Balázs

(Slepp)

3.

31

gól

Kiss László

(Unimontex)

 

 

 

 

 

2. osztály 1-3 végeredmény

1.

44

gól

Balogh Bence

(Euronics-Pulzus)

2.

40

gól

Papp Péter

(Tandem)

3.

30

gól

Tölgyesi Attila

(Euronics-Pulzus)

 

 

 

 

 

3. osztály 1-3 végeredmény

1.

32

gól

Bogdán József

(Bolero)

2.

17

gól

Szabó Áron

(Bolero)

3.

15

gól

Cserei Zsolt

(AVÉP SC)

A díjátadón Kovács Ivett által készített képek a következő helyen tekinthetőek meg: 

https://photos.app.goo.gl/2CqWbarqr4YKTTqt7

 

Teke

Ajka Városi és körzeti Teke csapatbajnokság jelenlegi állása a 22. forduló után:

„A” osztály

Sorszám

Csapatnév

M

GY

D

V

FA

Pont

1

Bakonyi Erőmű "B

20

20

0

0

21606

40

2

Aranyhal

19

15

1

3

18818

31

3

Bakonyi Erőmű "A"

20

15

0

5

20641

30

4

Ugod SE

19

12

2

5

19943

26

5

Atlasz Pápa

19

11

1

7

19612

23

6

Isoquant

18

10

2

6

18390

22

7

Vendéglátó Pápa

20

10

1

9

20431

21

8

Padragi Bikák

20

7

0

13

20010

14

9

Bourns

20

6

1

13

19683

13

10

Hunyadi SE

20

5

2

13

19628

12

11

Jolly Joker

19

4

2

13

18570

10

12

Lumberfa

19

4

1

14

18960

9

13

Kristály "A"

21

1

1

19

20392

3

 

 

Ajka Városi és körzeti Teke csapatbajnokság jelenlegi állása a 21. forduló után:

 

„B” osztály

 

Sorszám

Csapatnév

M

GY

D

V

FA

Pont

1

Magyargencs "A"

21

19

0

2

20325

38

2

Halimba

21

17

0

4

19577

34

3

Rendeki Vén Sasok

21

16

1

4

19272

33

4

Pengék

21

15

1

4

19604

31

5

Somlóvásárhely

21

14

0

7

19334

28

6

Kup

21

12

0

9

19357

24

7

39TK

21

12

0

9

18254

24

8

Satya Kristály

21

11

0

10

18643

22

9

Bánki

21

9

0

12

18058

18

10

Kolontár

21

7

0

14

18288

14

11

Civilház 2013

21

5

1

15

16806

11

12

Bűbájos Boszorkák

21

5

0

16

17510

10

13

Magyargencs "B"

21

3

0

18

16747

6

14

Civilház 2014

21

0

1

20

15513

1

 

 

Sakk

Bányász SK mindkét csapata bajnoki fordulót játszott vasárnap.

NB I/B. : Tungsram Nagykanizsa - Bányász SK  6:6

Győztesek: Cseke, Gaál Zs., Kolimár. Döntetlen : Czebe, Jakab, Martini, Egresi, Kozma, Szelényi

 

NB II.: Széchenyi Győr - Bányász SK II.  8:4

Győztesek: Soós Dávid, Somogyi Barbara

Döntetlen: Pásti Áron, Vass Viktor, Lejer Sándor, Vincze Ottó