Hírek | eredményközlő 2019.04.03 15:33 | Mohos Milán

Beszámoló a hétvégéről avagy Karate és Rock'n'Roll a köbön

 

Rock and Roll

Szombaton került megrendezésre az Országos Akrobatikus Rock and Roll Táncverseny.

Nyolc lányformációs kategóriában közel 700 versenyző érkezett az ország egész területéről, olyanok, akik a területi versenyeken elért eredményeik alapján kvalifikálták magukat az országos versenyre.

 

A Dinamik Rock’n’Roll Klub négy kategóriában indíthatott hat csapatot, a nagyon erős országos mezőnybe. Három csapat a döntőbe került.

Felnőtt kisformáció: BEASTS 5., CANDY 6. helyezés.

Serdülő nagyformáció: MÚZSÁK 7. helyezés.

Children kisformáció: DINAMINIK 9. helyezés.

Serdülő kisformáció: PÁRDUCOK 11., MINIROCK 12. helyezés.

 

Gratulálunk valamennyi résztvevőnek a sikeres szereplésért!

 

Karate

A vasárnapi verseny rövid beszámolója: I. WKF SUN-DOME KUPA

A SUN-DOME SE az első olyan rendezvényét szervezte meg a hétvégén, ami az olimpia jegyében, vagyis a WKF szabályrendszerű karatéban zajlott le. A versenyen 25 egyesület indult, 229 fővel és 394 nevezéssel.

A rendezvényt a Sportváros Nonprofit Kft ügyvezetője, Geri Gyula nyitotta meg, majd őt követte Shihan Juhász Ferenc a Magyar Karate Szakszövetsége elnöke.

A nagyszerű rendezvényt a Sun-Dome SE karatékái 56 ponttal, valamint 6 arany, 10 ezüst és 18 bronzérmmel zárták.

 

Gratulálunk valamennyi résztvevőnek a sikeres szereplésért!

 

Foci

Az előző hetek történései után úgy tűnt, az FC Ajka csapata hullámvölgybe került, de reméljük, hogy ez a rossz széria a hétvégi Sárvár elleni győzelemmel véget ért.

Az NB III. Nyugati csoportjának 20. fordulójának eredménye: FC Ajka – Sárvár FC 4-0

Gólszerzők: Illés Dávid, Oláh László, Nagy Krisztián, Kalász Milán

 

Kézilabda

NB II.

Tarján SE -KK Ajka 23-26 (9-15)

 

Megyei Férfi bajnokság:

Ősi SE -KK Ajka II. 28-33 (14-16)

 

Fiúk, ifjúságiak:

Tatai AC – KK Ajka 32-27 (17-11)

 

Fiúk, serdülők:

Tatai AC- KK Ajka 36-13 (16-7)

 

Megyei Női bajnokság:

Tapolca VSE -KK Ajka II. 31-24 (14-12)

 

Lányok, ifjúságiak:

KK Ajka- SZESE Győr 27-35 (10-18)

 

Lány, serdülők:

KK Ajka – ALBA FEHÉRVÁR KC 14-23 (4-13)

 

Teke

Ajka Városi és körzeti Teke Csapatbajnokság

 

„A” osztály eredményei

Bakonyi Erőmű „A”      4-2      Lumberfa     1030    :   1008 

Isoquant                     3-3     Kristály „A”     888    :     975

Bourns                        1-5        Aranyhal    988     :   1102

Jolly Joker                   2-4    Atlasz Pápa    1036   :   1044

Padragi Bikák             1-5       Vendéglátó    975     :   1042

Bakonyi Erőmű „B”       5-1      Ugod SE       1109   :   1003

 

„B” osztály eredményei

 

Halimba                    5-1     Civilház 2013            898    :        837

Magyargencs „B”       1-5     39 TK                   759    :        835

Magyargencs „A”       5-1     Pengék                     974    :        938

Bűbájos Boszorkák    0-6     Kup                          799    :        938

Bánki                       5-1     Civilház 2014             843   :        717

Satya Kristály           2-4       Rendeki Vén Sasok   868   :        913

Somlóvásárhely        5-1      Kolontár                    897   :        878

 

Sakk:

Nagyszerű győzelmet aratott a Bányász Sportkör Ajka és továbbra is vezeti az NB-I/B Nyugati csoportját. Paks II. - Bányász SK Ajka  5:7

Fájó vereséget szenvedett az Ajkai ASSE a sereghajtó otthonában az NB _ II. Széchenyi csoportjában és visszaesett az utolsó előtti helyre. Arborétum-Herény KHSE . Ajka Városi Amatőr-Schnur Sakkegylet 7:5.

Részletes eredmények a Magyar Sakkszövetség Csapatbajnokságok alatt.