Hírek | eredményközlő 2019.10.09 13:11 | Davion

Ajkai sportos beszámoló az első októberi hétvégéről

A hétvégén több ajkai sportegyesület versenyzői mérték össze gyorsaságukat, erejüket és tudásukat különböző versenyeken, bajnokságokon.

Karate

Az első SHOTOKAN LIGA WKF ORSZÁGOS BAJNOKSÁGON 12 fővel vettek részt az ajkai SUN-DOME SE karatékái. A versenyre mintegy négyszáz nevezés érkezett be a 260 indulótól, 24 klub részvételével. A budapesti rendezvényen nagyszerű körülmények között, egyenletes bíráskodás mellett 15 éremmel térhettek haza a csapat tagjai. Különösen jó az arany és ezüst érmek száma, ami azt mutatja, hogy 11 versenyszámban vívhattunk döntőt. Végül sikerült 6 arany, 5 ezüst és 4 bronzérmet szereznünk. Jó formát mutatott mindenki, jövő héten Világbajnokság, illetve WKF Dákolimpia.

Magyar Kupa Aerobik Bajnokság 3. forduló- Nyíregyháza

A Forma Fitt SE Ajka egységei nagyon szép eredményeket értek el. Szuperjó gyakorlatokat láthattunk, a hatalmas népes mezőnyben előkelő helyeken végeztek versenyzőink:

- SztepAerobik UPI. 3. hely

(Ernhofer Dorina, Fáskerti Panna, Fáskerti Virág, Szalai Fanni)
- BasicAerobik UPIII. trió 7. hely, csoport 8. hely

(Böröczky Tícia, Krützner Nóra, Takács Kíra, Vizi Rebeka)
- BasicAerobik UPII. csoport 8. hely, trió 12. hely

(Fett Panna, Rózsavölgyi Sára, Szlotta Dorottya, Tóth Virág)
- BasicAerobik UPII. egyéni Tóth Virág 9. Szlotta Dorottya 11. hely.

-SportAerobik UPII. női egyéni versenyzőnk Cosentino Miriam 2. helyen végzett.
- Sportaerobik UPI.férfi egyéni versenyzőnk Poscher Bálint 1. helyen végzett, míg párosban Klinszky Kírával szintén az 1. helyen végzett

- BasicAerobik UPI. Trió 3. csoport 5. helyen végzett

(Ernhofer Dorina, Fonyó Lúcia, Talabér Anna, Fáskerti Panna)
- BasicAerobik UPI női egyéni versenyzőink Fonyó Lucia 7. Talabér Anna 9. helyen végeztek.

Ajkai Aerobik SE eredményei:

A nap végére meglett az Up 3 oly régóta várt érme (bronz) és Up 2 trió is fantasztikus teljesítményt nyújtott 9.hely (21 egységéből). A döntőbe az egyesület 4 egysége is bejutott!

Up 3 step 3.hely Bencze Barbara,Csanádi Zara,Keresztes Adél,Samu Barbara Szikora Fanni .

Up 4 csoport 5.hely Illés Viktória,Illés Vivien Szöllősi Lia,Péter Nóra.

Up1 step 5.hely Anchics Adél,Fischl Kinga,Kovács Bíborka,Orbán Dominika.

UP 4 triók 8.és 10.hely .

Up2 trió 9.hely Egressy Boglárka,Szimeiszter Blanka,Talabér Alíz.

Up 3 csoport 11.hely trió 12.

Kézilabda

NB II. Férfi: ETO-SZESE Győr – KK Ajka 20-27 (9-12)

A szokatlan időpontban(vasárnap,11.00) megrendezett mérkőzésen jól kezdett az ajkai csapat, hét perc után 1-4-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak mestere, Rosta Miklós azonnal időt is kért és megpróbálta felrázni a fiait, ami részben sikerült, ugyanis egy gólra felzárkóztak (7-8). A játékrész hajrájában Poór Tamás is úgy gondolta, hogy megállítja a győriek felzárkózását és kikérte idejét, ami után az ajkaiak három gólos előnnyel vonulhattak a pihenőre. A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első zárult: a vendégek akarata érvényesült, kiváló védekezésüknek és gyors indítások után elért könnyű góljaiknak köszönhetően megléptek a házigazdáktól (14-20). A fiatal győriek becsületesen küzdöttek, de ezen a napon nem tudták megszorítani a vendégeket (17-24). A hatvan percen át vezető ajkaiak biztos győzelmet arattak és továbbra is vezetik a tabellát az azonos pontszámmal álló Nemesvámos előtt.

Fiúk, Ifjúságiak: Éles KISE – KK Ajka 34-32 (13-16)

Serdülő: KK Ajka -Szombathely 52-13 (29-6)

Fiúk, U-14: KK Ajka – Várpalotai BSK 27-14 (14-4)

NB II Nők: KK Ajka -Sárvári Kinizsi 24-39 (12-21)

Lányok, Ifi: KK Ajka-Sárvári Kinizsi 30-29 (18-14)

Lányok, Serdülők: Sárvári Kinizsi – KK Ajka 16-15 (8-7)

U-14 Lányok: KK Ajka -Büki TK 6-10 (2-4)

U-14 Lányok: KK Ajka -Haladás VSE 12-7 (7-2)

Az Ajkai Trampolin SE edzői értékelései a hétvégi Gyermekbajnokságról:

Edzői értékelés az első U12-es lányfordulóról röviden:
"Abszolút megfelelő és nagyszerű első két meccsen vagyunk túl - külön örülök, hogy hazai pályán sikerült mindez. Első meccsen a tavalyi mumus Pannon csapatát sikerült legyőzni, majd pedig a DEVM-Csabrendek együttesével találkoztunk, akik elkezdték idén ezt a sportágat és nagyon sok sikert és mosolyt kívánok nekik! Sok-sok jó dolog volt amúgy ma, - pl mindenki dobott gólt - de nem is annyira szakmai téren, inkább emberileg tetszett a lányok mai hozzáállása, lelkesedése, egysége.”

Edzői értékelés az U12-es fiúk első fordulójáról:

„Szombaton megkezdte menetelését az U12- es fiú csapatunk Veszprémben.
Két hasznos meccset játszottunk, ahol az első meccsen a Tapolcai TVSE csapatát sikerült legyőzni, míg a második meccsen a Telekom/ Veszprém Tapolca csapatától vereséget szenvedtünk. Mindkét meccsen volt sok jó megoldás, mind egyénileg, mind csapat szinten. A 2009-es fiúk is szépen helytàlltak az idősebbek között.”

Atlétika

Budapest 2019. évi Nyílt Gyermekbajnokság

Jól szerepeltek a Tovafutók SE versenyzői a gyermek korosztály Budapest Bajnokságán, ahol a budapestiek mellett az ország minden részéről indultak versenyzők.

Versenyzőink 600m síkfutásban U11 korosztályban: 1. Irócki Ambrus 1:55,52
U13 korosztályban: 1. Hangyál Flórián 1:48,0
Mellettük Mayer Luca, Országi Zsófia, Major Dániel és Lóránd Levente versenyzőink is a mezőny első felében végeztek.

Labdarúgás NB II.

Folytatta veretlen idegenbeli sorozatát az FC Ajka csapata vasárnap a labdarúgó NB II-ben. Együttesünk nem először ikszelt egy élcsapat otthonában, üröm az örömben, már 2-0-ra is vezettünk, a 89. percben kaptuk az egyenlítő gólt. Ezzel egy nagyon nehéz sorozatot sikerült sikerrel lezárnunk: zsinórban kellett 3 idegenbeli mérkőzést (Budafok, Szombathelyi Haladás, Siófok) megvívnunk és ezeken 7 pontot szereztünk.

Kis Károly: – Ugyan két gólos vezetésről kellett megelégednünk az egy ponttal az óriási párharcokkal tarkított mérkőzésen, ez a döntetlen is nagyon értékes számunkra. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ismét elkísértek bennünket.