Hírek | Eredményközlő 2020.02.04 13:24 | Nonó

Ajkai sportos beszámoló 02.01-02.02

A téli szünetet követően a hétvégén megkezdték bajnoki szereplésüket focistáink, kézilabdázóink és kosarasaink is egyaránt.

A tavaszi idény 1. fordulójában a Kazincbarcika vendége volt az FC Ajka csapata a labdarúgó NBII-ben. Az összecsapásnak Putnok adott otthont. Az ajkai csapat jól kezdte a mérkőzést, a 20. percben meg is szerezte a vezetést, de több helyzetnél sem volt szerencséje és a második félidőben kiegyenlített a házigazda Kazincbarcika.

A két kapufát lövő FC Ajka az első félidőben eldönthette volna a három pont sorsát.

Kazincbarcika–FC Ajka 1-1 (0-1)

Kis Károly: – Az első félidőben jól játszottunk, megszereztük a vezetést, el is dönthettük volna a találkozót, de a kapufa ma nem volt velünk. Később kiderült, megbosszulta magát, hogy nem éltünk lehetőségeinkkel. A hazaiak feljavultak, be kellett érjük egy ponttal.

Az FC Ajka február 9-én 17:00 órakor a Vasas FC csapatát fogadja.

Kézilabdában a hétvégén a KK Ajka II. csapata lépett először pályára a férfi Megyei bajnokságban a tavaszi idényben. Az első összecsapást magas fölénnyel nyerte az ajkai csapat, aki a Simontornya csapatát fogadta az ajkai Sportcsarnokban.

KK Ajka II – Simontornya 43-26

A mérkőzés fotói az alábbi linken találhatóak meg (forrás: KIviFoto Sport-Galéria):

Február 8-án már 12 órakor megkezdődnek és estig tartanak a kézilabda mérkőzések a sportcsarnokban:

Leány serdülő III. osztályban: KK Ajka- Csörnöc Gyöngye – Vasvár VSE

NBII női felnőtt: KK Ajka – VADY Mosonszolnok

Női ifjúsági III. osztály: KK Ajka – VADY Mosonszolnok

Veszprém megyei férfi: KK Ajka II- Tapolca VSE

A Női Amatőr NBI piros kosárlabda bajnokság 14. fordulójának eredménye:

PINKK SE- AJKA 73-75

Február 8-án a Bakony Sporttelepen a szurkolók az AJKA – ELTE-BEAC ÚJBUDA mérkőzést nézhetik meg 13:00 órai kezdettel.

Megyei csapatversenyen mérték össze dobóképességüket a megye legjobb darts versenyzői!

A csapatverseny képei az alábbi linken találhatóak meg ((forrás: KIviFoto Sport-Galéria):

A képeket köszönjük szépen Kovács Ivett kolléganőnknek!