Tehetség, gyakorlás, kiemelkedő sikerek – a jó tanuló, jó sportolókat ismerte el Ajka Városa

„Nem az a kérdés, hogy hányszor kerülsz a földre, hanem az, hogy hányszor tudsz felállni” – hangsúlyozta nyitóbeszédében Bujtor Balázs, Ajka Város Önkormányzata Ifjúsági és Sportbizottságának elnöke a VII. Sportgála 2024-es diáksport évzáróján, amelyre február 23-án délután került sor az ünnepi helyszínné varázsolt városi sportcsarnokban.

Különösen találó a Muhammad Alitól idézett gondolat, ugyanis összefoglalja mindazt, amit a sportban és az életben is tanulhatunk. Mindegyik tele van próbatételekkel, de az igazi erőt és karaktert az jelenti, hogy hogyan reagálunk a nehézségekre, váratlan helyzetekre.

Ami biztos, hogy az ifjú ajkai sportolók szívvel-lélekkel dolgoznak a jó eredményekért és ügyesen birkóznak meg az őket érő kihívásokkal, hiszen nem csak a sportversenyeken, hanem az iskolában is remekül helyt állnak. Példaként szolgálnak kortársaiknak kitartásukkal, szorgalmukkal, elhivatottságukkal, hiszen a heti edzéseken és a hétvégi versenyeken túl sokan kitűnő, vagy jeles tanulmányi eredményt is letesznek a képzeletbeli asztalra.

Ajka Város Önkormányzata, a Sportváros Nonprofit Kft. és a Városi Diáksport Bizottság számára hatalmas büszkeség, hogy ilyen ambiciózus fiatalokkal dolgozhat együtt. Ezt bizonyította a több mint 200 díj is, amelyet az önkormányzat részéről Bujtor Balázs, a Sportváros részéről Geri Gyula ügyvezető, a Városi Diáksport Bizottságból pedig Kovács Zsolt elnök adott át.

Elismerésben részesültek többek között az országos diákolimpiákon, szakszövetségi versenyeken, országos és nemzetközi bajnokságokon legjobb helyezést elért csapatokok és egyéni versenyzők. Díjazták a délután során a Jó tanuló – jó sportoló diákokat is, akik sportsikereik mellett jeles vagy kitűnő eredménnyel rendelkeznek.

Az ajkai Bródy Imre Gimnázium kosárlabdacsapata a diákolimpián 10. helyezést ért el. Fotó: Völler Petra, Cérna Korina / Sportváros

Természetesen az ifjú sportolók sikerénél nem szabad elfelejteni a felkészítők, testnevelők és edzők áldozatos munkáját sem, akik nem csak időt, energiát, technikai tudnivalókat és tanácsokat adnak tanítványaiknak, hanem a hullámvölgyekben, nehezebb időszakokban lelki támaszt is nyújtanak. A rendezvényen az ő munkájukat is elismerték.

Akárcsak a tavalyi esztendő legjobb utánpótláscsapatait és edzőiket.

A diáksport gála évről évre rámutat arra, hogy mennyi tehetséges fiatal él Ajkán és a környező településeken, akik szorgalmukat és kitartásukat iskolájuk, egyesületük és a város jó hírnevének öregbítésére fordítják. Le a kalappal előttük. Akárcsak szüleik előtt, akik igazi csapatmunkában dolgoznak együtt az iskolákkal, egyesületekkel, edzőkkel, hiszen gyakran komoly logisztika a gyerekeket eljuttatni az edzésekre, meccsekre, megmérettetésekre, akár nemzetközi szinten is, főleg, ha több versenyző is van a családban és esetleg különböző sportágakban jeleskednek. A szülők partnerek minden kihívás leküzdésében, így a gyerekek díjai egy „kicsit” nekik is szólnak. A gálán is jó volt látni, hogy zsúfolásig megtelt a csarnok, ahol gyerekek, szülők, edzők együtt örültek az elért sikereknek.

Gratulálunk minden díjazottnak és további sikereket kívánunk a későbbiekben is!

Csoportkép a rendezvény végén / Fotó: Györkös József

Diákolimpia, szakszövetségi 1-10. helyezett csapatok

1.A VSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium/leány target sprint csapata 2. helyezést ért el a diákolimpián.

-A csapat tagjai: Jáger Fanni, Farkas Janka, Markó Hanna

– Felkészítő: Joó Csaba

2.A VSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium/fiú target sprint csapata 5. helyezést ért el a diákolimpián.

– A csapat tagjai: Korcsmáros Álmos,Radics Dániel, Verebély Bálint, Hangyál Flórián

            – Felkészítő: Joó Csaba

3. A VSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium/fiú lövész csapata 8. helyezést ért el a diákolimpián.

Csapattagok: Kiss Dániel, Simon Kornél, Korcsmáros Álmos

            –  Felkészítő: Joó Csaba

4. A VSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium/lány lövész csapata 8. helyezést ért el a diákolimpián.

Csapattagok: Jáger Fanni, Üveges Dorina, Herczeg Gréta

– Felkészítő: Joó Csaba

5. Az Ajkai Bródy Imre Gimnázium/ amatőr leány kosárlabda csapata 10. helyezést ért el a diákolimpián.

Csapat tagjai: Gál Sára, Kozma Lola, Holczer Jázmin, Molnár Nóra, Szalai Fanni, Ódor Réka, Pál Zsófi, Horváth    Panna Pillerin

Felkészítő: Liska Bálint

6. A Fekete-Vörösm Ált Isk.és Gimn./4. kcs. fiú csapat

– többpróbában diákolimpián 1. helyezést ért el.

– kislabdahajító és súlylökő csapatban diákolimpián 5. és 8. helyezést ért el

Csapat tagjai: Szabó Bence, Szücs Marcell, Sárik Dániel, Mecséri Dávid, Szekér Krisztián, Pernesz Szabolcs valamint Laczkó Benedek és Anda Dávid   

            Felkészítő: Végh Balázs

7. A Fekete-Vörösm Ált Isk.és Gimn./ 3. kcs fiú csapat

– 4x100m-es váltófutásban diákolimpián 3. helyezést ért el.

– többpróba csapatban diákolimpián 7. helyezést ért el.

Varga Patrik, Mészáros Levente, Hubai-Moura Santiago, Hubai-Moura  Gabriel Csákány-Wöller Félix, Nagy Milán

            –-Felkészítő: Király Zoltán

8.. A Fekete-Vörösmarty Ált Isk.és Gimnázium 4. korcsoportos leány kosárlabda csapata a diákolimpia országos elődöntőjében 3. helyet szerzett.

A csapat tagjai: Cserna Sára, Perger Kitti, Süle Dorina, Kató Panna, Hernád Brigitta, Bakos Liliána, Gombár Jázmin, Kázmér Tímea, Szóka Bíborka, Váradi Gabriella, Véber Viola,

Felkészítő:Király Zoltán         

9..A Dinamik Rock and Roll Klub Ajka Fantasy/ junior nagyformációja az Országos ranglista pontszerző versenyen 1. helyezést ért el.

Csapat tagjai: Császti Liliána, Mészáros Nóra, Pölczmann Boglárka, Takács Jázmin, Veisz Dorina, Bárdosi Emma, Forintos Kitti, Halmai Jázmin, Mészáros Edina, Csillei Virág, Kurdi Flóra, Fercsák Jázmin, Kreiner Boglárka, Mezei Hanna, Peidl Anna

Felkészítőjük: dr. Horváthné Baráth Piroska

10. A Dinamik Rock and Roll Klub Ajka Messy Girls junior kisformációja az Orsz. ranglista pontszerző versenyen 3. helyen végzett.

– Császti Liliána, Csillei Virág, Mészáros Nóra,Pölczmann Boglárka, Takács Jázmin,Veisz Dorina

Felkészítő: dr. Horváthné Baráth Piroska

11. A Dinamik Rock and Roll Klub Ajka Trió és Formációs csapata a diákolimpián 6. és 8. helyen végzett.

Bányai Vivien, Papp Vivien, Nagy Liliána, Tomor Rebeka

Felkészítő: Kövesi Kíra

12. A Dinamik Rock and Roll Klub Ajka Triója a diákolimpián 2. helyezést ért el.

            – Császti Liliána, Takács Jázmin,Veisz Dorina

Felkészítő: Horváth-Matán Szilvia

13. A Dinamik Rock and Roll Klub Ajka Formációja a diákolimpián 4. helyezést ért el.

– Benke Noémi, Kreiner Boglárka, Szabó Karolina, Mezei Hanna, Mezei Dóra,  Fercsák Jázmin,Kálmán Emma

Felkészítő: dr. Horváthné Baráth Piroska 

A Dinamik Rock and Roll Klub formációs csapata Fotó: Völler Petra, Cérna Korina / Sportváros                                             

14. A Viva Fitness SE step és basic UP II A csoportja a Magyar Kupában 3. és 5. helyezést ért el, trióban diákolimpiai 3. helyezést szereztek.

Berecz Alida, Péter Nóra, /Samu Barbara, Talabér Dóra, Vizi Rebeka/

Felkészítő: Vida Veronika

15. A Viva Fitness SE aerostep és basic UP I. A csoportja a Magyar Kupában 3 és 4. helyezést ért el, diákolimpián a 2. helyen végeztek.

– Böröczky Tícia,Cosentino Miriam, Egressy Boglárka, Szimeiszter Blanka, Talabér Alíz, Tóth Virág

Felkészítő: Vida Veronika

16. A Viva Fitness SE step és basic UP I. B csoportja a Magyar Kupában 2. helyezést ért el.

 Bencza Barbara, Kupovics Hanna, Krützner Nóra, Szikora Fanni

Felkészítő: Vida Veronika

17. A Viva Fitness SE step és basic UP II. B csoportja a Magyar Kupában 4. és 8. helyen végzett, trióban a diákolimpia 5. helyén zártak.  

– Fazekas Brigitta, , Szöllősi Laura /Lénárt Janka, Támton Nóra, Támton Zsófia/

Felkészítő: Vida Veronika

18. A Viva Fitness SE stepp aerobik UP III. csapata a Magyar Kupában 5. helyen végzett.

– Halász Patrícia, Kápli Kinga, Gyurán Cintia, Kozma Rebeka, Györkös Szofia

Felkészítő: Vida Veronika

Diákolimpiai, szakszövetségi helyezettek – egyéni versenyzők

Név iskola/egyesület sportág versenyszám helyezés Testnevelő Edző
1. Kiss Csenge Ajkai Asztalitenisz SE asztalitenisz DO 1. Ughy Zoltán
2. Dolfinger Viola TovaFutók SE atlétika Hegyifutó MB/ U12 4. Király Csaba
3. Reicher Dorka TovaFutók SE atlétika Hegyifutó MB/ U18 7 Király Csaba
4. Szabó Bence Fekete-Vörösmarty atlétika DO/többpróba összettt 4. Végh Balázs
5. Varga Patrik Fekete-Vörösmarty atlétika DO/távolugrás,összett 2.,7. Végh Balázs
6. Csonnó István Máté Molnár Gábor Iskola atlétika Terematlétika DO 3. Cserna Róbert
7. Sperl Nikolasz Brendon Molnár Gábor Iskola atlétika Terematl. DO, összetett 5. Cserna Róbert
8. Somogyi Bence Bródy Gimnázium karate/kumite DO 3. Takács András
9. Szlotta Blanka Bródy Gimnázium karate/kumite DO 3. Takács András
10. Rózsavölgyi Patrik Szent_Györgyi SzKI karate/kumite OB/DO egyéni kűzdelem 3.,5. Takács András
11. Kalocsai Benedek Bródy Gimnázium vitorlázás OB 2. Tósoky Zsófia
12. Kertai Kira Ajkai Judo Club cselgéncs OB 2. Kertai Gábor
13. Kertai Olivér Ajkai Judo Club cselgéncs OB 7. Kertai Gábor
14. Csizmadia Flóra Ajkai Judo Club cselgéncs OB 2. Kertai Gábor
15. Zachariás Szandra Szent_Györgyi SzKI erőemelés DO 1 Németh Károly
16. Pilter Levente Szent_Györgyi SzKI fekvenyomás DO 4 Németh Károly
17. Szabó Tamara Szent_Györgyi SzKI fekvenyomás DO 6. Németh Károly
18. Csomai Letícia Szent_Györgyi SzKI fekvenyomás DO 1. Németh Károly
19. Farkas Janka Szent_Györgyi SzKI fekvenyomás DO 4. Németh Károly
20. Lakatos Zsófia Szent_Györgyi SzKI fekvenyomás DO 5. Németh Károly
21. Kamondi Olívia Bródy Gimnázium fekvenyomás DO 3. Németh Károly
22. Liszai Lujza Rendeki BMX-cross SE OB 1. Beszerdik Krisztián
23. Liszai Zétény Rendeki BMX-cross SE OB/MK 5.,3 Beszerdik Krisztián
24. Mátics Zétény Rendeki BMX-cross SE OB/MK 4.,2 Beszerdik Krisztián
25. Beszerdik Bence Rendeki BMX-cross SE OB/MK 6.,1 Beszerdik Krisztián
26. Boros Bertalan Rendeki BMX-cross SE OB 7. Beszerdik Krisztián
27. Nagy Bence Rendeki BMX-cross SE OB 5. Beszerdik Krisztián
28. Szalay Bendegúz Rendeki BMX-cross SE OB 2. Beszerdik Krisztián
29. Tóth Virág Viva Fitness SE aerobik MK/DO 2.,5. Vida Veronika
30. Egressy Boglárka Viva Fitness SE aerobik UP 2 egyéni/ MK, DO 1.,1. Vida Veronika
31. Szikora Fanni Viva Fitness SE aerobik UP 2 egyéni/ DO 9. Vida Veronika
32. Kurdi Mátyás Ajkai Technikai TS E. lövészet DO, légpuka nyílt irányzék 1. Sárközi Tamás
33. Czuppon Patrik Ajkai Technikai TS E. lövészet DO, légpuka nyílt irányzék 2. Sárközi Tamás
34. Mészáros Edina Bródy Gimnázium roki DO/egyéni 3. Dr.Horváthné Baráth Piroska
35. Csillei Virág Dinamik rock and roll K roki DO./egyéni 2. Baracska Vivien
36. Csőre Dominik Dinamik rock and roll K roki DO/egyéni 5. Kövesi Kíra
37. Volein Maja Odett Dinamik rock and roll K roki DO/egyéni 4. Dr.Horváthné
38. Kreiner Boglárka Dinamik rock and roll K roki DO/duó 5. Kövesi Kíra
39. Halmai Jázmin Dinamik rock and roll K roki DO/duó 4. Dr Horváthné
40. Öveges Nóra Dinamik rock and roll Klub roki DO/duó 5. Kövesi Kíra

Jó tanuló – jó sportolók

Palkovics Adél (úszás), Verebélyi Zalán (úszás), Németh Emília (úszás), Illés Viktória (úszás), Lajos Benedek (úszás), Korbély Lotti (úszás), Kázmács Bence (asztalitenisz), Menczel Kata (íjászat), Hidi László (íjászat), Major Dániel (atlétika), Major Péter (atlétika), Paulovics Kíra (atlétika), Reicher Flóra (atlétika), Palkovics Tamás (atlétika), Mátyás Gergő (atlétika), Palkovics Ádám (úszás), Rauch Rebeka (úszás), Savanyu Klaudia (erőemelés), Gál Sára (kosárlabda), Horváth Panna Pillerin (kosárlabda), Illés Szonja (atlétika), Perger Kitti (kosárlabda), Véber Viola (kosárlabda), Hubai-Moura Santiago (atlétika), Hubai-Moura Gabriel (atlétika), Szücs Marcell (atlétika), Horváth Márton (karate), Keller Boldizsár (karate), Zahorák Zalán (cselgáncs), Enyedi Luca (BMX), Kiss Dusán (BMX), Berecz Alida (aerobik), Talabér Dóra (aerobik), Péter Nóra (aerobik), Samu Barbara (aerobik), Lénárt Janka (aerobik), Támton Nóra (aerobik), Támton Zsófia (aerobik), Halász Patrícia (aerobik), Kápli Kinga (aerobik), Bányai Milán (rocky), Fercsák Jázmin (rocky), Fitler Izabella (rocky), Fitler Lilien (rocky), Forintos Kitti (rocky), Fölföldi Frida Judit (rocky), Kálmán Emma Léna (rocky), Pölczmann Boglárka (rocky), Veisz Dorina (rocky) Csillei Anna (rocky), Bujtor Lotti (aerobik), Zsédely Lara (aerobik), Litvinyuk Jázmin (aerobik), Herbent Hanna (aerobik)

Kiemelkedő edzői munkájáért díjban részesült

Beszerdik Krisztián, Bujna Lilla, Farkas András, Farkas Andrea, Joó Csaba, Kertai Gábor, Király Csaba, Király Zoltán, Kövesi Kíra, Vida Veronika, Liska Bálint, Németh Károly, Ughy Zoltán, Takács András, Végh Balázs, Krützner Márta

Csapatsportok / jó sportolók

Jégkorong: Ajkai Óriások Jégkorong Klub
Schmutz Ádám, Keresztény Áron, Kósa Bence, Varga Iván, Rajmon Péter, Péter Dávid, Csókási Gergő, Bertalan Barna, Farkas Levente, Tatai Áron, Sánta Zóé, Bőhm Bence

Kézilabda: KK Ajka lány
Vincze Réka, Rejtő Luca, Schneider Kira Róza, Hidi Csenge, Németh Nóra, Varga Glória, Kiss Szófia Fanni, Ferenczi Adél

KK Ajka fiú
Szekér Krisztián, Pernesz Szabolcs, Schell Dániel, Peternics Bálint, Pál Kornél, Preininger Ákos, Kabai Barnabás

Labdarúgás: FC Ajka
Szennyai Letícia, Fonyó Regina, Vági Barnabás, Kovács Kornél, Kőrösparti Sebestyén, Bándi Milán, Mészáros Levente, Falusi Zsombor, Fehér Nimród, Németh Dávid, Mészáros Máté, Pákai Dániel, Gyüre Márk

Röplabda: Röpisuli SE
Vermesi Emma, Králik Zara, Kőhalmi Júlia Nóra, Gál Anna, Katona-Berzsenyi Rozina, Gyüre Elina, Berecz Anna Krisztina, Takács Sára Boglárka, Pegán Petra, Szkurszky Míra

Kosárlabda:Ajkai Utánpótlás Kosárlabda SE
Boros Zsombor, Gáspár Dénes, Fülöp-Szalai Áron, Imregh Sára, Pilcz Panna, Somodi Dorka

Vízilabda: Cápa Vízilabda Klub Úszó-Vízilabda SE
Molnár Bulcsú, Finta Gabriella, Kibédi Roland, Kiss Krisztián, Fuchs Panna, Szabó László Sámuel

A 2023. év utánpótlás csapatai

Ajkai Óriások Jégkorong Klub – U12, Kézilabda Klub Ajka Fiú U18, Futball Club Ajka U15, Röpisuli SE Ajka U 13, Ajkai Utánpótlás Kosárlabda SE Fiú U16, Cápa Vízilabda Klub Úszó-Vízilabda SE Gyermek 3 csapat

Utánpótlás csapatsportok – év csapata: Röpisuli SE Ajka U13 /Fotó: Völler Petra, Cérna Korina /Sportváros

A 2023. év utánpótlás edzői

Ajkai Óriások Jégkorong Klub: Kósa-Lipp Edina, Kézilabda Klub Ajka: John András, Futball Club Ajka: Takács Gábor, Röpisuli SE Ajka: Szedresi Eszter, Ajkai Utánpótlás Kosárlabda SE: Frivalszky Dániel, Cápa Vízilabda Klub Úszó-Vízilabda SE, Bujtás Balázs

Galériák, felvétel a rendezvényről

Sportváros galéria (Völler Petra, Cérna Korina)
https://drive.google.com/drive/folders/1IhuOZKrEVmtIlqAUfPKbgrQ0PNGh3koU?usp=sharing